HB1820,Atmo,Aktualności
Pełna komercjalizacja projektu HB1820. Atmo jeszcze w sprzedaży
29.06.2024
Eiffage Immobilier Polska sprzedał wszystkie apartamenty we wrocławskiej inwestycji HB1820. – Koncentrujemy się na centrach miast i komercjalizacja tych inwestycji przebiega dynamicznie, zgodnie z przyjętymi planami – mówi Justyna Hamrol-Wasielewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Eiffage Immobilier Polska. Obecnie prowadzimy we Wrocławiu sprzedaż jeszcze jednej inwestycji – to Atmo na Kępie Mieszczańskiej.
Budynek HB1820 znajduje się na wrocławskim Przedmieściu Oławskim, przy cichej uliczce Haukego-Bosaka, 600 metrów od Placu Dominikańskiego. To nowoczesna 7-piętrowa kamienica, w której mieści się 96 apartamentów w metrażach od 26 do 100 mkw, wszystkie apartamenty wyposażone są panoramiczne okna.
Z kolei osiedle Atmo na Kępie Mieszczańskiej to 115 apartamentów od 1 do 5 pokoi o metrażach od 26 do 145 mkw. Lokale na parterze mają ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony lub loggie. We wszystkich mieszkaniach wstawiono panoramiczne okna, a dodatkowo na parterze – zainstalowano zewnętrzne rolety. Osiedle jest też monitorowane.
– Przykład tworzonych przez nas inwestycji mieszkaniowych potwierdza, że znaczną część klientów poszukuje mieszkań w centralnych lokalizacjach, co też jest zgodne z urbanistycznymi potrzebami zagęszczania miast. Kupujący kierują się poprawą warunków do życia dzięki lepszym połączeniom, udogodnieniom, otwartym przestrzeniom i większym możliwościom interakcji społecznej.– dodaje Justyna Hamrol-Wasielewska z Eiffage Immobilier Polska.
Z poszanowaniem otoczenia
Zagęszczanie miasta z poszanowaniem otoczenia staje się coraz bardziej kluczowym aspektem współczesnego urbanizmu, a projekt Atmo dobrze ilustruje tę ideę.
Atmo zostało wkomponowane w bryłę zabytkowych stajni, które wcześniej Eiffage Immobilier Polska odrestaurował. Prace rewitalizacyjne polegały na zabezpieczeniu i uzupełnieniu historycznych murów. Zaprojektowano też nowe przeszklenia w otworach okiennych. Poza tym, całość – zabytkową stajnię z nadbudowanymi mieszkaniami – podkreśla iluminacja umieszczona na elewacji.
Co ważne, przestrzenie zielone i do rekreacji stanowią integralną część tego projektu, pełniąc nie tylko funkcję estetyczną, lecz także zachęcając do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przed budynkami mieszkańcy odpoczną na zielonym patio z amfiteatrem lub na terenach Parku Mieszczańskiego, który powstaje praktycznie tuż przy samym budynku.
Zalety miejskiego życia
Atmo, ze względu na centralną lokalizację, oferuje również dobry dostęp do wszystkich ważnych punktów miasta. Tylko kilkanaście minut spacerem dzieli to osiedle od Rynku i klimatycznych lokali na Nadodrzu. W pobliżu budynków są punkty usługowe, a także przystanki komunikacji miejskiej. Dzięki temu Atmo pozwala mieszkańcom na cieszenie się wszystkimi udogodnieniami miejskiego życia. To przykład, jak nowoczesne budownictwo może współistnieć z rozwojem istniejących już dzielnic miasta, tworząc harmonijną i pragmatyczną przestrzeń miejską.
– Osiedla łanowe, budowane na dalekich przedmieściach, nie są tak komfortowe dla aktywnych ludzi, jak można by tego oczekiwać. Choć ceny mieszkań są tam niższe, to jednak oszczędność jest tylko pozorna – zazwyczaj brak rozwiniętej komunikacji zbiorowej wymusza poruszanie się wyłącznie samochodem, a trudny dostęp do miasta, gdzie są szkoły, sklepy czy miejsca rozrywki i kultury, ogranicza codzienne aktywności. Centralne lokalizacje gwarantują jednak o wiele lepszą dostępność udogodnień i ekonomię czasu. – mówi Justyna Hamrol-Wasielewska z Eiffage Immobilier Polska.
Wrocławskie projekty HB1820 i Atmo to doskonałe przykłady na to, jak współczesne budownictwo może zintegrować nowoczesne technologie, rozwiązania ekologiczne i wygodę życia, tworząc przestrzenie przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i dla środowiska. Dla Eiffage Immobilier Polska, sukces inwestycji przy Haukego-Bosaka – szybka komercjalizacja projektu – stanowi inspirację do dalszego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań i podnoszenia standardów na rynku nieruchomości, aby jeszcze lepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby i oczekiwania społeczeństwa.